Wersje językowe
Waluty
Jak dbać o biżuterię?

Jak dbać o biżuterię?

Biżuteria jest delikatnym produktem wymagającym odpowiedniego użytkowania. Dlatego należy o nią dbać, by nie straciła swoich pierwotnych walorów.

Przechowuj biżuterię w odpowiednim pudełku

Przy zakupie biżuterii MAAR otrzymasz od nas pudełko do przechowywania biżuterii. Opakowanie to zapewnia skuteczną ochronę przed światłem i wilgocią. Możesz też przechowywać biżuterię w przeznaczonej do tego celu szkatułce. Ważne, by nie przechowywać jej luzem, szczególnie w łazience, w okolicy umywalki, gdzie łatwo o kontakt z wodą i detergentami.

Nie trzymaj różnej biżuterii razem ze sobą. Kamień może zarysować inny kamień albo srebro, które jest miękkim metalem. Szczególnie podczas wyjazdów należy pamiętać, by nie wrzucać wszystkich elementów biżuterii do jednego woreczka czy kosmetyczki.

Nie narażaj biżuterii na kontakt z różnymi substancjami

Bardzo
ważne, aby produkty nie miały styczności z różnymi substancjami, na przykład z perfumami czy kosmetykami (kremami, olejkami, itp.). Ze względu na kontakt z nimi biżuteria może zmienić kolor. Nie należy też kąpać się, uprawiać sportu czy myć rąk w biżuterii. Należy też zdejmować biżuterię do prac domowych, by nie miała kontaktu z chemią.


Pamiętaj o tym, że srebro może ciemnieć

Srebro wchodzi w reakcję m.in. ze związkami siarki z powietrza. Może też ciemnieć ze względu na ph skóry. Jest to zupełnie naturalne zjawisko. By przywrócić blask srebru należy je przetrzeć odpowiednią ściereczką do czyszczenia biżuterii (zamówisz ją np. tutaj) albo stosować płyny przeznaczone do czyszczenia srebrnej biżuterii.

Dbaj o czystość biżuterii

Jeśli zauważysz, że kamień stracił blask, sprawdź, czy nie zebrała się pod nim warstwa brudu. Możesz ją odczyścić delikatną szczoteczką do zębów, wodą i mydłem. Użyj też specjalnej ściereczki albo płynu do czyszczenia biżuterii. Pamiętaj, żeby nie trzeć pozłacanej biżuterii zbyt mocno ściereczką, to spowoduje szybsze zdarcie się warstwy złota. Biżuterię możemy odświeżyć poprzez jej profesjonalne czyszczenie. W tej sprawie napisz do nas maila pod adres maar.jewellery@gmail.com

Złocenie z czasem może zejść z biżuterii

Naszą biżuterię złocimy w specjalistycznym laboratorium na grubą, dwumikoronową warstwę 24-kratowego złota. Mimo to z czasem elementy pozłacane przy intensywnym użytkowaniu, mogą stracić swój pierwotny, intensywny kolor. Jest to naturalna kolej rzeczy. Jeżeli zależy Ci, aby produkty nie zmieniały swojej barwy, możemy je wykonać na specjalne zamówienie z 14-karatowego złota. W celu zamówienia biżuterii ze złota, napisz do nas maila na adres maar.jewellery@gmail.com.

Uważaj na kamienie

Kamienie, których używamy w projektach MAAR są naturalne, dlatego mogą posiadać inkluzje i spękania wewnętrzne. Jest to zupełnie normalne. Pod wpływem niektórych substancji (np. chlorowanej wody z basenu) mogą zmatowieć, dlatego należy o nie dbać.

W razie pytań, pisz do nas na adres maar.jewellery@gmail.com

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl