Wersje językowe
Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Dobór odpowiedniego pierścionka nie jest taki łatwy w warunkach domowych. Najlepiej pomierzyć pierścionki osobiście - u nas, jeśli akurat jesteśmy na jakiś targach albo u dowolnego jubilera (rozmiary pierścionków, podobnie jak butów) są uniwersalne.

Pamiętajcie jednak, żeby mierzyć stosunkowo podobny w szerokości pierścionek do tego pierścionka, który zamierzacie kupić. Pierścionki z wąską szyną a szerokie sygnety pasujące na ten sam palec mogą mieć inny rozmiar. Przykładowo - na Wasz serdeczny palec może pasować pierścionek z wąską szyną (np. nasz pierścionek Miranda Ring) w rozmiarze 7, ale już szeroki pierścionek (np. Lobster ring) musicie mieć odpowiednio większy, np. rozmiar 8 albo 9.

Swój rozmiar pierścionka możecie też sprawdzić w butikach, z którymi współpracujemy (ich listę znajdziecie tutaj). W każdym z nich znajdziecie kilka sztuk naszych pierścionków - pamiętajcie jednak, że są tam najczęściej dostępne po 1-2 sztuki z danego modelu, pełna rozmiarówka dostępna jest tylko online.

W domowych warunkach ciężko jest przeprowadzić dokładny pomiar rozmiaru pierścionka, który będzie pasował. Jednak jeśli chcecie spróbować - najlepiej wziąć jakiś swój inny pierścionek, który na Was pasuje i zmierzyć jego średnicę suwmiarką (nie linijką! bo liczą się ułamki milimetrów). A później sprawdzić wymiar w tabeli, którą zamieszczamy poniżej.

Rozmiar pierścionka można też sprawdzić obrączkami miarowymi (dostępne są do kupienia w sklepach z akcesoriami jubilerskimi albo online).

W internecie można też znaleźć inne, domowe sposoby na sprawdzenie, jaki ma się rozmiar pierścionka- trzeba jednak w ich przypadku brać pod uwagę, że nie są one dokładne i może przy nich nastąpić dość znaczny błąd pomiaru.

Na pocieszenie- każdemu pasuje kilka rozmiarów pierścionków (w zależności od palca i ręki - zazwyczaj palce na ręce, którą piszemy są o rozmiar większe niż na drugiej ).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl