Wersje językowe
O nas

Nazywamy się Agata Wojtczak i Antoni Bielawski i razem tworzymy markę Maar. Oboje skończyliśmy wzornictwo przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych (Agata w Gdańsku, Antoni w Warszawie), więc z wykształcenia jesteśmy projektantami. Każde z nas jest jednak dobre w innych dziedzinach. Agata od kilku lat zajmuje się modą. Była redaktorką online w redakcjach magazynów „ELLE” i „Vogue Polska”. Zajmuje się także grafiką - tworzy ilustracje i kolaże (jej prace publikowane były m.in. w magazynach „Harper’s Bazaar” i „InStyle”). To ona odpowiada za estetyczną i kreatywną stronę Maar. Antoni z kolei do tej pory przygotowywał rekwizyty i scenografię do teledysków, spektakli teatralnych czy reklam telewizyjnych. Ukończył także kurs jubilerski – a teraz ręcznie wykonuje projekty Maar.

Kamienie, które ozdabiają biżuterię pochodzą z różnych stron świata, a wszystkie projekty Maar powstają w Polsce, a w większości - w naszej pracowni na warszawskiej Pradze. Każdy z elementów został przez nas zaprojektowany i wykonany od podstaw. Posługujemy się techniką wosku traconego, a przy niektórych częściach wykorzystujemy także projektowanie 3D. Rzeźbimy każdą formę z wosku, zakuwamy ręcznie każdy kamień, każdy element – szlifujemy i polerujemy.

Maar to biżuteria, którą wyróżnia nieoczywiste i charakterystyczne wzornictwo. W naszych projektach przemycamy też kroplę koloru – sięgamy m.in. po intensywne oranże, odcienie niebieskiego kojarzące się z lazurową wodą i róż. Biżuteria Maar powstaje ze srebra i srebra pozłacanego próby 925. Na życzenie klientów wykonujemy także biżuterię w całości ze złota. Nazwa marki przemyca w sobie dwie litery „A”, które odnoszą się do naszych imion, a także nawiązuje do maaru, czyli formy wulkanicznej powstałej w wyniku erupcji eksplozywnej. W obrębie niektórych maarów wydobywa się kamienie szlachetne, a część maarów wypełnianych jest przez wodę. Organiczne kształty jezior maarowych były dla nas inspiracją przy tworzeniu form wybranych projektów.

W 2021 roku nasza marka została wyróżniona w plebiscycie MUST HAVE 2021 organizowanym przez Łódź Design Festival. W 2022 roku byliśmy nominowani w kategorii ODKRYCIE ROKU przez magazyn ELLE Polska w konkursie ELLE Style Awards 2022.

Projekty MAAR pojawiły się na łamach takich magazynów i serwisów internetowych jak "Vogue", "ELLE", "Wysokie Obcasy". "Zwierciadło", "KMag", " Glamour", "Viva", "Kalejdoskop", "Label", "Twój Styl", itp.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl