Wersje językowe
Kampania Maar - Pomarańcze nad basenem 2020Debiutancka kolekcja marki MAAR: Pomarańcze nad basenem

To pierwsza kolekcja naszej marki, która składa się z trzydziestu różnych elementów. Chcieliśmy by była inna, wyjątkowa i wykonana ręcznie.

MAAR daleko do estetyki minimalizmu, dlatego srebro oraz wersję pozłacaną ozdabiają duże, nieregularne perły oraz kamienie takie jak koral, karneol, chalcedon, larimar czy kwarc. Kluczową rolę odgrywa tu kolor. Karneol w odcieniu oranżu i błękit chacedonu przywodzą  na myśl pomarańcze i wodę – stąd nazwa kolekcji – Pomarańcze nad basenem.

Ponieważ biżuteria powstawała w trakcie pandemii, jest naturalnym odzwierciedleniem tęsknoty za dalekimi wyjazdami oraz smakiem tropikalnych owoców. O beztroskich chwilach przypominają naszyjniki z soczystym karneolem wyszlifowanym w kształt kropli wody oraz wisiorki ze srebrną oraz pozłacaną papają, wypełnioną pomarańczowo-różowymi koralami. Biało-niebieską strukturę larimaru, która z daleka wygląda jak mieniąca się woda w basenie, można odnaleźć w naszym limitowanym modelu sygnetu.

Ważnym źródłem organicznych form naszych projektów jest obserwacja natury i sztuki. Pęknięcia w skałach, kształty jezior (także tych maarowych, od których powstała nazwa naszej marki) i morskie fale, zadecydowały o ostatecznym wyglądzie grubych obrączek czy nausznic. Natomiast na wygląd naszyjników Alef i Bet wpływ miała niezwykła twórczość amerykańskiej artystki Simone Bodmer-Turner. Te dwa rodzaje zawieszek wyróżnia rzeźbiarski charakter oraz dowolność w stylizacji – można je nosić osobno albo wieszać na szyi kaskadowo.

Tworząc markę MAAR myśleliśmy także o dziewczynach, które będą ją nosić. Inspirowały nas skandynawskie it girls, które zachwycają swoją naturalnością, ale nie boją się koloru. Kochają pastele, a ich oryginalna biżuteria jest dopełnieniem nie mniej oryginalnych stylizacji.

Niemal każdy element naszej kolekcji, od szkiców, przez prototypy rzeźbione w jubilerskim wosku, po ostateczne projekty, został wykonany własnoręcznie przez nas. W pracy posługujemy się przede wszystkim tradycyjnymi technikami jubilerskimi, dlatego na wykonanie jednego modelu biżuterii poświęcamy od kilku do kilkunastu godzin. W pierścionkach z chalcedonem i karneolem nawiązujemy formą i konstrukcją do dawnych pierścieni, które posiadają bizy, cargi, a także wsporniki w postaci delikatnych rurek. Każdy element jest ręcznie wycinany, obrabiany, oszlifowywany i polerowany, a na koniec, również ręcznie zostaje zakuty w nim kamień. W niektórych projektach wykorzystaliśmy także projektowanie 3D.

Biżuteria MAAR wykonana jest ze srebra próby 925. Część modeli pokrywa dwumikronowa warstwa 24-karatowego złota.

Kampania Maar:

Zdjęcia Miłka Świtalska

Modelka Marcela Cierkosz

Makijaż i włosy Kamila Jankowska

Stylizacja i scenografia Agata Wojtczak

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl